Czym czyścić zlew granitowy?

Zlew granitowy posiada bardzo wiele zalet, dlatego coraz częściej staje się obowiązkowym elementem wyposażenia wielu kuchni. Nie tylko jest odporny na różnorodne uszkodzenia mechaniczne, ale także estetycznie się prezentuje. Dzięki temu wnętrze wygląda bardzo elegancko, a różne warianty kolorystyczne powodują, że wykonany z granitu zlew można idealnie dopasować do mebli kuchennych i nie tylko.

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kuchnia jest tym pomieszczeniem, w którym szczególnie liczy się zachowanie najwyższego poziomu higieny. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, jak wyczyścić zlew granitowy. Jakie metody będą najlepsze, a także jakich środków czystości użyć. W poniższym wpisie pokazujemy, że czyszczenie zlewu granitowego wcale nie musi być trudne. Sprawdź koniecznie nasze porady.

Ekologiczne czyszczenie zlewu granitowego

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że podstawą pielęgnacji zlewu granitowego jest systematyczność. Istnieje też wiele ekologicznych sposobów, aby skutecznie wyczyścić powierzchnię zlewu. Nieestetyczne zacieki można usunąć w prosty sposób, który nie wymaga dużych nakładów pracy czy środków finansowych na specjalne płyny do pielęgnacji. Doskonałą pastę czyszczącą możemy sporządzić w domowych warunkach. Wystarczy wykorzystać w tym celu sodę oczyszczoną i ciepłą wodę. Te dwa składniki mieszamy ze sobą, aby uzyskać konsystencję papki. Do czyszczenia zlewu granitowego wykorzystać miękką ściereczkę, a następnie spłucz ciepłą wodą pozostałości samodzielnie przygotowanej pasty.

Innym sprawdzonym sposobem na czyszczenie powierzchni zlewu granitowego jest ocet. Wystarczy wymieszać go z ciepłą wodą w proporcjach 1 do 1. Przygotowanym roztworem następnie wyczyść całą powierzchnię zlewu. Wystarczy odczekać kilkanaście minut, aż roztwór zacznie działać, a po tym czasie cały zlew spłukać ciepłą wodą. Czyszczenie zlewu granitowego octem to nie tylko skuteczny, ale i ekologiczny sposób na przywrócenie mu blasku.

Jak odnowić zlew granitowy?

Nawet codzienne czyszczenie zlewu granitowego może spowodować, że z biegiem lat zacznie od tracić swój blask. W takim przypadku możemy wykorzystać bardzo prosty sposób, aby na nowo zlew nabrał blasku. Wystarczy powierzchnię zlewu granitowego przetrzeć miękką ściereczką i olejem słonecznikowym. Dzięki temu zlew znów nabierze blasku i będzie prezentować się jak nowy.

Czyszczenie zlewu granitowego - wykorzystaj płyn do mycia naczyń

Jeżeli chcemy wyczyścić zlew granitowy, możemy w tym celu wykorzystać zwykły płyn do mycia naczyń, który każdy z nas z pewnością posiada w swojej kuchni. To bardzo skuteczny, a jednocześnie najprostszy chyba sposób czyszczenia zlewu. W ten sposób usuniemy nieestetyczne plamy i inne zacieki, jakie mogą powstać w czasie codziennego użytkowania. Komory zlewu i jego powierzchnię należy przetrzeć delikatną gąbką z odrobiną delikatnego płynu do naczyń i niewielką ilością wody. Regularna pielęgnacja sprawi, że zlewozmywak granitowy zawsze będzie idealnie czysty.

Czym wyczyścić zlew granitowy - wykorzystaj specjalne środki

Czasami do usuwania zabrudzeń z powierzchni zlewu granitowego należy użyć specjalnych środków czyszczących. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie były to agresywne detergenty lub środki o właściwościach ściernych, które mogą uszkodzić powierzchnię zlewu. Niewskazane są również metalowe szczotki, bowiem takimi czyścikami porysujemy powierzchnię granitowego zlewu.

Czym czyścić zlew granitowy - podsumowanie

Usuwanie plan i różnych zabrudzeń ze zlewu granitowego wcale nie musi być męczące ani czasochłonne. Jego powierzchnię możemy umyć ekologicznymi środkami, jak ocet czy soda. Aby zlew znów nabrał blasku, wystarczy przetrzeć go olejem słonecznikowy. Zlewy granitowe należy jednak pielęgnować regularnie oraz unikać środków z drobinkami czyszczącymi. Mogą one bowiem uszkodzić powierzchnię zlewu. Wystarczy kilka prostych sposobów, aby ich codzienna pielęgnacja była naprawdę prosta.

Zlewozmywaki granitowe z pewnością będą niezawodne w wielu kuchniach, gdzie liczą się stylowe oraz funkcjonalne elementy wyposażenia.